News Post

Celebrating Our Student-Athletes at the Fall Sports Banquet
toddsantamaria

Holy Cross student-athletes, coaches, friends and family gathered together at the Fall Sports Banquet to celebrate the accomplishments made in the fall athletic season. Below is a listing of the award recipients.

Brass Champion – Football, Boys' Soccer

Copper Champion – Girls' Soccer

City Champions - Football, Boys' Soccer, Girls' Cross Country

NVL Outstanding Senior - Alex Ward '19 (Football)

All State - Giuseppe Mongelluzzo '21(Boys' Soccer), Madison Bushka '19 (Girls' Soccer)

All NVL - Qaron Brown '19 & Alex Ward '19 (Football), Giuseppe Mongelluzzo '21 & Brian Silva '20 (Boys' Soccer), Madison Bushka '19 & Adalisse Padilla '22 (Girls' Soccer), Elizabeth Diorio '20 (Volleyball)

HC – All Division - Justin Bebarski '19, Corey Fappiano '19, Matthew Judson '19, Connor Goggin '19,Vincent Graziano '19, Sam Gizzi '21 & Elijah Wright '21(Football), Ben Bowler '19 & Jack Paulin '20 (Boys' Cross Country), Galvin Brayton '19 & Raquel Rosa '21 (Girls' Cross Country), Gennaro Genua '21 & Kadin Talho '21(Boys' Soccer), Tori Schaffner '22 & Sophia Vescera '22 (Girls' Soccer), Julia Dzinski '19 & Valerie Nobrega '19 (Volleyball)

Most Valuable Player, Boys' Soccer - Giuseppe Mongelluzzo '21

Most Dedicated Player, Boys' Soccer - Jeremy Hamel '19

Most Improved Player, Boys' Soccer - Luke Zipoli '21

Coaches Award, Boys' Soccer - Kyle Moser '19

Coaches Award, Boys' Soccer - Chris Christiano '20

Most Valuable Player, Boys' Soccer - Kyle Moser '19

Most Valuable Player, Girls' Soccer - Madison Bushka '19

Most Dedicated Player, Girls' Soccer - McKenna Ellsworth '19

Most Improved Player, Girls' Soccer - Delia Murphy '21

Coaches Award, Girls' Soccer - Meghan Diorio '19

Most Valuable Runner, Boys' Cross Country - Ben Bowler '19

Most Improved Runner, Boys' Cross Country - Michael Dane '21

Most Improved Runner, Boys' Cross Country - William D'Avino '20

Coaches Award, Boys' Cross Country - Jack Paulin '20

Most Dedicated Runner, Boys' Cross Country - Marcas Racevicius '20

Most Improved Runner, Girls' Cross Country - Alyssa Sarracco '21

Most Dedicated Runner, Girls' Cross Country - Megan Paolino '22

Coaches Award, Girls' Cross Country - Raquel Rosa '21

Coaches Award, Girls' Cross Country - Cayla Howard '22

Most Valuable Runner, Girls' Cross Country - Galvin Brayton '19

Most Valuable Player, Volleyball - Elizabeth Diorio '20

Coaches Award, Volleyball - Ja'Lin Waters '19

Most Improved Player, Volleyball - Nadia French-Graham '22

Most Valuable Player, Football – Alex Ward '19

Most Improved Player, Football – Justin Bebarski '19

Jon Harper Award, Football – Corey Fappiano '19

Most Improved Player, Football – Shawn Austin '20

Most Improved Player, Football – Connor Dunn '19

Coaches Award, Football – Connor Goggin '19